Експертний висновок

щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта - «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл, що входять до складу Шептаківської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області».

На сьогоднішній день право органів місцевого самоврядування залучати кошти замовників (інвесторів) будівництва об’єктів для пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури населених пунктів встановлено рядом нормативно-правових актів, прийнятих на державному рівні.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі – Закон) регламентовано питання пайової участі замовників будівництва у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів.

Метою прийняття зазначеного рішення є:

реалізація повноважень органів місцевого самоврядування;

удосконалення відносин між органами місцевого самоврядування та замовниками (інвесторами) будівництва об’єктів на території населених пунктів (суб’єктами господарювання та громадянами);

встановлення прозорого і чітко врегульованого порядку та умов залучення, розрахунку розміру і величини пайової участі (внеску) замовників (інвесторів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів, а також здійснення контролю за її сплатою;

визначення чіткого переліку об’єктів у разі будівництва яких замовники (інвестори) не залучаються до пайової участі (внеску) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів;

встановлення порядку та умов укладення договору про пайову участь (внесок) замовників (інвесторів) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів;

забезпечення збільшення надходжень коштів до сільського бюджету для фінансування розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів.

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання ним чинності.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання  чинності цим актом.

Періодичні відстеження результативності акта будуть здійснюватись раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів буде розглядатись можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін.

Враховуючи вищенаведене, комісія дійшла висновку:

1. Проект регуляторного акта – проект рішення сільської ради «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл, що входять до складу Шептаківської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області» підпадає під дію Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оскільки положення даного акта спрямовані на правове регулювання господарських та адміністративних відносин.

2. Прийняття рішення сільської ради «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл, що входять до складу Шептаківської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області» визначає і регулює повноваження Шептаківської сільської ради та її виконавчого органу щодо вирішення питань пайової участі (внеску) замовників (інвесторів) у створенні і розвитку інфраструктури населених пунктів.

3. Проект рішення відповідає принципам державної регуляторної політики, передбачених статтею 4 Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

4. Аналіз регуляторного впливу стосовно проекту рішення сільської ради «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл, що входять до складу Шептаківської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області» відповідає вимогам статті 8 Закону України «Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Голова постійної комісії                                                          І. І. Максимихина